30.01.2024

Share

Kadzidło: Jak i dlaczego go używać


Palenie kadzidełek to nie tylko rytualna praktyka. Jest częścią wielu kultur od setek lat i ma wiele korzyści zdrowotnych. Wiele z nich może Cię zaskoczyć. Zmniejszają stres, łagodzą niepokój, sprawiają, że śpisz głębiej i poprawiają twoje zdrowie.

1. Zapomnij o stresie

Kadzidła istnieją od czasów starożytnych i są niesamowitym sposobem na uspokojenie umysłu i ciała. Ogólnie rzecz biorąc, jest to nie tylko praktyka religijna, ale także rodzaj aromaterapii, która jest korzystna dla ogólnego stanu zdrowia. Subtelny, ale silny aromat kadzidła pomaga zmniejszyć poziom stresu i niepokoju. Od razu poczujesz się spokojniej i bardziej komfortowo.

Kadzidełka mogą być szczególnie pomocne podczas medytacji lub zajęć jogi. Można ich używać do wzmocnienia duchowego doświadczenia, co zostało udowodnione w wielu wschodnich praktykach. Jeśli miałeś ciężki dzień, kadzidło może pomóc ci się zrelaksować i uwolnić od nagromadzonego napięcia. Ponadto jest to dobre narzędzie do wszelkiego rodzaju praktyk duchowych - pomoże ci się skupić i przyniesie spokój umysłu. Jeśli chcesz złagodzić stres bez uciekania się do leków, jest to najlepszy sposób.

2. Lepszy sen

Palenie kadzideł pomaga uzyskać głębszy sen i obudzić się z lepszym samopoczuciem. Naukowo udowodniono, że niektóre rodzaje kadzideł mają właściwości relaksujące, które poprawiają jakość snu.

Na przykład rumianek ma bardzo silny pozytywny wpływ na układ nerwowy. Jeśli nie lubisz herbaty rumiankowej, kadzidło jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Nawet zwykłe palenie kadzidełek może znacznie poprawić jakość snu. Wystarczy wybrać odpowiednią porę i nie palić zbyt wielu naraz. Nie tylko pomoże złagodzić stres i zmniejszyć ból, ale może również pomóc w zaburzeniach trawienia.

Nie tylko rumianek będzie pomocny. Możesz zdecydować się na kadzidło i lawendę - te kadzidełka są również bardzo dobre w pomaganiu w zasypianiu. Możesz być nawet zaskoczony ich mocą.

3. Zapamiętaj wszystko

Kolejną zaletą kadzidełek jest poprawa pamięci. Nie uczynią z ciebie geniusza, ale pomogą ci myśleć jaśniej - wystarczy wybrać odpowiedni zapach. Badanie przeprowadzone kilka lat temu przez Uniwersytet we Fryburgu potwierdziło, że palenie kadzidełek różanych może poprawić zdolności poznawcze. Wystarczy używać ich podczas snu - efekt jest wtedy silniejszy.

Według badania, kadzidełka różane mogą między innymi pomóc w zwiększeniu zasobu słownictwa. Nie nauczysz się magicznie słów podczas snu, ale łatwiej będzie ci używać słownictwa, które wcześniej było w zasobach biernych. Rezultaty można zobaczyć już następnego dnia. To samo działa w przypadku nauki języka obcego.

Tak więc, jeśli chcesz zwiększyć swoje zdolności poznawcze i poprawić pamięć, włącz kadzidło, takie jak kadzidło o zapachu róży, do swojego codziennego stylu życia.

4. Popraw swoje zdrowie

Dwa kolejne interesujące zapachy kadzidełek to eukaliptus i drzewo herbaciane. Są one przydatne same w sobie, a kadzidła z ich użyciem pomagają zwiększyć odporność i zwalczają infekcje w zdrowy sposób. Może się to wydawać dziwne, ale w przeszłości pomieszczenia były poddawane fumigacji właśnie w celu dezynfekcji - i to działa.

Oprócz nich można stosować kadzidło: jest dobre dla krążenia krwi i oczyszcza organizm poprzez wpływ na gruczoły czuciowe. Kadzidłowiec jest świetny w przypadku przeziębienia i zatkanego nosa. Efekt jest zauważalny niemal natychmiast.

Istnieje również organiczne agarbattis - jest również bardzo przydatne. Ponadto niektórzy uważają, że przynosi szczęście. Między innymi to kadzidło pachnie bardzo przyjemnie.

5. Zmniejsz stan zapalny

Kadzidła wykonane z mirry i kadzidła mogą łagodzić stany zapalne. Jeśli masz coś, co cię boli lub łamie, palenie kadzidła z kadzidłem pomoże. Działa to również w przypadku dyskomfortu w stawach lub mięśniach. Takie kadzidła mogą również pomóc w chorobie zwyrodnieniowej stawów: ich żywice blokują leukotrieny. To właśnie one powodują stany zapalne i naukowo udowodniono, że kadzidło może usunąć sztywność stawów.

Między innymi, kadzidło ogólnie ma pozytywny wpływ na stan zapalny organizmu.

Referencje

Zostaw komentarz